COMENIUSE PROJEKT "TRAVELOGUES"

Käivitunud on järjekordne Comeniuse elukestva programmi projekt "Travelogues", mille läbivaks teemaks on ränne. Projekti käigus uuritakse, mis põhjustel inimesed vahetavad oma elukohta, mis on peamised tõmbe- ja tõuketegurid ja millised on olnud inimeste kogemused erinevates riikides.  Esimesel aastal õpilased tegelevad siserändega ja teisel aastal välisrändega. Meie partneriteks selles projektis on koolid Tšehhist, Ungarist, Belgiast, Norrast ja Türgist. Esimene töökoosolek toimus 4.-8. oktoobril Barcsis, Ungaris. Seal osalesid Peep Eenraid, Sirje Aija ja Karin Sikkal. Teine kokkusaamine leiab aset 2.-8. märtsil Litvinovis, Tšehhis, kus õpilastest osalevad Maria Merila, Siim Vahkel, Katre Aasaleht, Merilin Reepalu, Maris Päev, Heleri Sepp, Jürgen Raagmaa, Silver Orissaar ja õpetajatest Merje Tõnismann ja Karin Sikkal.

2.-8. MÄRTS TSEHHIMAA

2.-8. märtsini viibisid meie kooli kaheksa õpilast ja kaks      õpetajat Comeniuse projekti „Travelogues“ raames Tšehhis, Litvínovis. Nädala vältel toimusid koostöös Schola Humanitasega esitlused, arutelud, mis keskendusid inimeste  elukohavahetusele riigi sees. Ühtlasi tutvustati programmi raames erinevaid Tšehhi vaatamisväärsusi. Külastati         Tsehhi Vabariigi pealinna Prahat ja kuurortlinna Karlovy Varyt. Lisaks toimusid mitmed sportlikud ettevõtmised nagu ujumine, bowling, korvpall ja maahoki. Juba aprilli keskel  võõrustame meie tšehhe.

Artikkel Audru Valla

Projekti ametlik kodulehekülg