Audru Kooli tugisüsteemide koostöövõrgustik:
Kersti Põllu - õppejuht, HEV koordinaator 44 64 316; kersti.pollu[ät]audru.edu.ee
Gerli Sutt - sotsiaalpedagoog +372 53 991 400; gerli[ät]onk.ee
Riin Leas - psühholoog lapsehoolduspuhkusel
Siim Schvede - psühholoog +372 56 878 590; siim[ät]onk.ee
Õie Tornius - logopeed oie.tornius[ät]audru.edu.ee
Kristi Virula - eripedagoog kristi.virula[ät]audru.edu.ee
Kaire Leetsar - õpiabi õpetaja kaire.leetsar[ät]audru.edu.ee
Vaike Raja - õpiabi õpetaja 44 64 421; vaike.raja[ät]audru.edu.ee
Kaja Nurk - õpiabi õpetaja kaja.nurkSee e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Kristiina Tarvis - abiõpetaja kristiina.tarvis[ät]audru.edu.ee
E: 14.00-16.00
T: 12.00-15.00
K: 8.00-15.00
N: -
R: 8.00-15.00
Koolipsühholoogi vastuvõtuajad:
N:
Audru Kool on avatud ja hariduspoliitika uuendustega ühte jalga astuv õppeasutus. Oleme tööle rakendanud tugisüsteemid, mis muudavad õpikeskkonna turvalisemaks ja loovad õpilase abistamiseks palju erinevaid võimalusi. Õpiraskused ei tohi muutuda takistusteks õpilase poolt soovitud ja planeeritud karjääriteel.
Pöördu meie poole julgesti, sest jagatud mure on pool muret. Leiame lahendusi üheskoos!
SINA + MEIE = TULEMUS
Kirjutada võib ka abi saamiseks e-postkasti See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Audru Kool teeb tihedat koostööd ka Pärnumaa Rajaleidja keskusega
Rajaleidja keskus pakub karjääri- ja õppenõustamisteenuseid kuni 26-aastastele lastele ja ning tuge õpetajatele, lastevanematele ja haridusametnikele. Ühtlasi korraldab Rajaleidja keskus maakonna nõustamiskomisjoni tööd. Oleme osa üle-eestilisest SA Innove juhitavast võrgustikust, mis toetab haridustugiteenuste kaudu õppurit haridus- ja töömaailmas orienteerumisel. Rajaleidja teenused on tasuta!
Õppenõustamine aitab lapsi, lapsevanemaid, noori ja lastega ning noortega töötavaid inimesi lapse võimete ning arenguvõimaluste väljaselgitamisel ning õppimise ja käitumisega seotud probleemide ennetamisel ning lahendamisel.
Eripedagoog selgitab välja lapse vajadused ja õpitaseme ning nõustab täiskasvanut lapse arendamiseks ja toimetuleku toetamiseks vajalike tugiteenuste, võimetekohase õppekava ja -vormi ning õpikeskkonna võimaluste leidmiseks.
Logopeed selgitab välja lapse kõnearengu taseme ja kommunikatsioonioskuse ning nõustab täiskasvanut lapse arendamise võimaluste leidmiseks.
Psühholoog selgitab välja lapse vajadused, arengutingimused ja lapse toetamise võimalused ning nõustab täiskasvanut lapse arengu-, suhtlemis- ja käitumisprobleemide lahendamiseks.
Sotsiaalpedagoog selgitab välja lapse toimetulekut mõjutavad tegurid ning nõustab täiskasvanut lapse heaolu tagamise ning toimetulekuraskuste ennetamiseks ja lahendamiseks.
Spetsialistid nõustavad
• eelkooliealisi lapsi
• üldharidus- ja kutseõppeasutuste õppureid
• lapsevanemaid
• haridusasutuste töötajaid
• kohalike omavalitsuste sotsiaal- ja haridusametnikke ning juhte lapse arendamisel ja toetamisel
Pakume individuaalseid ja grupinõustamisi, teemapäevi ja infoloenguid nii Rajaleidja keskuses kui haridusasutuses kohapeal.
Õppenõustamisteenuseid pakutakse lastele ja noortele vanuses 1,5-26.
Kui Te ei tea, millise spetsialisti poole pöörduda, küsige nõu Rajaleidja keskusest, kus selgitatakse välja probleemi põhiolemus ning suunatakse sobiva nõustaja juurde.
Karjääriteenused
Karjääriinfo spetsialist ja karjäärinõustaja toetavad noori teadlike karjäärivalikute tegemisel. Karjääriinfo teenuse toel arendab noor info otsimise oskust ja harjumust ning kasutab karjääri planeerimisel asjakohast hariduse, tööturu ja kutsetega seotud infot. Karjäärinõustamise toel arendab noor eneseteadvust, analüüsi ja otsustamisega seotud oskusi, püstitab karjääriga seotud eesmärgid ja kavandab sammud nende elluviimiseks. Keskendume kolmele teemale:
• Enesetundmine
• Hariduse ja tööturu vahelised seosed
• Planeerimine ja otsustamine
Meie karjäärispetsialistid valivad ja kohandavad kõik teemad ja tegevused noorte huvide ja vajaduste järgi.
Pärnumaa Rajaleidja keskus (aadress: Metsa 1, 80010 Pärnu; telefon: 5886 0710; e-post:
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.; koduleht http://rajaleidja.ee/parnumaa/)
ÕPILASE TELEFONINÕUSTAMISE JUHEND
Esmaspäeval, 14. septembril alustas tööd Rajaleidja kriisiaegne nõuandetelefon.
Telefonil 7350750 annavad Haridus- ja Noorteameti Rajaleidja õppenõustajad koolidele, tugispetsialistidele, aga ka lapsevanematele nõu, kuidas praeguses kiirelt muutuvas olukorras lapsi õppetöös toetada.
Vastame telefonile tööpäeviti kell 12-16.
Telefoninõustamine on meie poolt tasuta, kõne hind oleneb helistaja operaatoritasust.
NÕUANDEVIDEOD ÕPILASTELE JA LAPSEVANEMATELE koduõppega toimetulekuks. Videod võtavad lühidalt kokku kõige olulisema. Õpilastele annavad videotes nõu 8. ja10. klassi õpilased ise, vanematele aga Innove spetsialistid.
Nõuanded õpilastele:
https://www.youtube.com/watch?
Nõuanded vanematele:
https://www.youtube.com/watch?
Lapsevanema levinud mured ja julgustavad vastused:
https://www.youtube.com/watch?
Kiiret nõu pakuvad Rajaleidja e-nõustajad, kellega saab suhelda tööpäeviti kell 9–17 Rajaleidja koduleheküljel all paremas nurgas avanevas vestlusaknas:
Lapsevanemale:
https://www.innove.ee/blogi/in
Lapsevanematele mõeldud info koondamiseks oleme loonud Rajaleidja veebi lehekülje “Aga mina olen teadlik vanem”: rajaleidja.innove.ee/aga-mina-olen-teadlik-vanem/