eKool  Google Drive Facebook Audru Vald BussiliiklusMenüü 

23. jaanuaril toimus Audru Kooli ja Häädemeeste Keskkooli koostööprojektina 7. klasside füüsika ja loodusteaduste päev. Õpilased osalesid kolmes töötoas, kus õpiti nii füüsikat kui programmeerimist. Töötoad viisid läbi õpetajad Erkki Tempel, Tõnu Tamm ja Astrid Rosenberg. Suur tänu nii korraldajatele kui õpilastele põneva projektipäeva eest! Pildigalerii asub siin.

 

"Kui söömine on ainus tegevus, mis toidab, siis lugemine on ainus tegevus, mis teeb targaks!"📚
Esmaspäeval tähistati esmakordselt eesti kirjanduse päeva ja oli A. H. Tammsaare 145. sünniaastapäev. Audru Kool tähistab seda näitusega " Audru Kooli õpetaja lemmikraamat", kus õpilased saavad tutvuda, millised on õpetajate lemmikud eesti kirjanike teosed ja miks. Toimub ka kirjandusjaht, kus õpilased saavad proovile panna oma kirjandusteadmised, ühendades omavahel tuntud tsitaadi, teose ja autori.
Kirjanduspäeva pildid leitavad siin.
 

23.01-27.01 toimub Audru Koolis Tervisenädal, mille teemadeks on vaimne tervis, liikumine, e-sigaret, toitumine, nutiseadmed. 

  • Terve nädal on nutivaba nädal ehk vahetundide ajal on telefonide kasutamine keelatud (klassijuhataja otsustab, kas korjab sel nädalal hommikuti telefonid ära või mitte)

  • Igal hommikul kell 8.05 kooliraadiost hommikuvõimlemine

  • Terve nädala jooksul on igal pikal vahetunnil võimlas mängud, aulas tantsimine

  • sammude väljakutse - saada pilt oma nädala sammude kokkuvõttest See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. hiljemalt 31.01 õhtuks

  • sööklas pakutakse vahepalaks juurvilju

  • Õpetajatele Eesti Rohelise kooli programmi Digikoristusnädal (iga päev uued ülesanded)

 

24.01 – sööklas taimne teisipäev,

Audru Noortekeskuses kell 15 showtantsu töötuba, kl 16 smuuti valmistamise töötuba. Oodatud igas vanuses lapsed!

25.01 – kokanduses tasakaalustatud toitumine, zero-waste,

vaimse tervise loeng 4. ja 5. klassile – K.Aus (4. klassile 2. tund; 5. klassile 3.tund) ruum 222

aulas kl 17.30-19.00, e-sigareti ja internetiturvalisuse infoõhtu täiskasvanutele 

26.01 – sööklas toodete suhkrusisalduse näitus,

4. ja 5. klassidele Jõulumäel suusatamine

4 a/b on suusatamas 9.00-10.30 ehk start Audru Koolist 8:00 ja tagasi kooli juures umbes 11.30.
5 a/b on suusatamas 10.00-11.30 ehk start Audru Koolist 9.00 ja tagasi kooli juures umbes 12.30.

27.01 – võistlused sõudeergomeetritel;

õpetajatele suusatamine (jälgime ilmateadet)

30.01-03.02 – tagasiside kogumine ja kokkuvõtted, tervisenädala parimate tunnustamine

 

Tervisenädal on 8b klassi õpilaste Kaisa ja Lisandra loovtöö. Igaüks saab anda oma panuse ürituse õnnestumiseks! :)

Terves kehas terve vaim!

25. jaanuaril kell 17.30-19.00 toimub Audru Koolis infoõhtu teemal "Mis on veip ja kuidas rääkida sellest oma lapsele?" Oodatud kõik lapsevanemad ja õpetajad!

Tartu Ülikooli teadlased kinnitavad, et e-sigareti tarvitamisel käivituvad organismis sigaretisuitsu mõjuga sarnanevad protsessid ning suureneb risk haigestuda samadesse haigustesse, mille riskiteguriks on sigaretisuitsetamine – kroonilisse obstruktiivsesse kopsuhaigusesse (KOK), hingamisteede nakkustesse ja kopsuvähki. Kutsume teid tasuta infoõhtule. Teil on võimalus näha, millised nad välja näevad, mida tähele panna seadusandluse poolt, millised on peamised murekohad ja palju muud! NB! Mõeldud vaid täiskasvanutele. Kohal ka piirkonnapolitsei ja kooli esindaja. Ürituse FB link - https://www.facebook.com/events/847816079821119

Playback show on meelahutuslik sündmus, kus õpilased lavastavad ja parodeerivad enda valitud muusikavideosid ning toovad need lavale.
🎶Registreeri oma osalemine hiljemalt 27. jaanuariks kooli raamatukogus.🎶

Täna (10.01) külastasid Audru Kooli tervise- ja tööminister Peep Peterson ja kodanikuliikumise Kõigi Eesti kaasasutaja Silver Tambur, kes viisid 9.klassidele läbi loengu, kus tutvustasid oma tööd ja põhimõtteid. Peep Peterson ütles, et ei ole oma töös pelgalt teoreetik vaid lähtub oma ettepanekutes ja otsustes päriselu lugudest ning läheb sageli peenete detailideni välja. Silver Tambur rääkis oma elust Londonis, kus ta elas 13 aastat ning mida ta seal õppis ja koges. Oma etteaste lõpus andsid nad noortele järgneva soovituse: "Õppige matemaatikat ja keeli ning vaadake maailmas ringi, kuid hoidke oma kodukohta alati südames!"

Kuna minister peab oma südameasjaks ka tervislikku koolitoitu, siis peale loengut oli tal võimalus kohtuda Audru Kooli köögi ja sööklaga ning vestelda kokkadega koolitoidu teemadel. 

Jõulutervituste saatmine kaartidega on üle 150 aasta vana traditsioon, selleks, et seda head kommet ei unustataks, otsisime välja hulga põnevaid postkaarte ja tegime nende taaslavastusi. Fotoprojektis lõid kaasa kõik klassid ja oma panuse andis iga õpetaja. Kuigi ülesanne ei olnud kergemate killast, oli lõpptulemus vaeva väärt. Täname kõiki õpilasi ja õpetajaid, kes projektist osa võtsid. Eriline tänu projekti eestvedajatele Ulla Lehtsaarele, Jaunika Jartsevile, Gerli Suttile ja Helen Maripuule, kes panustasid projekti nii pildistamise, dekoratsioonide, töötluse kui näituse ülespanekuga. Näituse avamine toimus 4. advendil ja see jääb õpetajate toa koridori seinale veebruari lõpuni.

 

 

 

 

 

 

PIKENDASIME KONKURSI VIDEOTE SAATMISE TÄHTAEGA 21. VEEBRUARINI!

Hei õpilased! Algab videokonkurss "Audru Kooli talent".

Kui sa oskad midagi hästi teha ja soovid seda ka teistele näidata, siis on sinu võimalus osaleda! Võid osaleda ka koos sõbraga!

Võta oma oskused videole ja saada see kuulutuses olevale aadressile. Konkurss kestab kuni 7. veebruarini.

 

Audru Kooli 5. klassid on alates 29. jaanuarist kuni 9. veebruarini 2021 distantsõppel. Distantsõppe ja toidupakkide info 5. klassile on e-koolis. Distantsõppele on 5. klassid saadetud koostöös Terviseametiga ning kooskõlastatud Pärnu Linnavalitsuse haridusosakonnaga.

Tähelepanu teistele klassidele - jätkub kontaktõpe koolimajas, kuid palume haigusnähtudega laps koju jätta ning võtta ühendust perearstiga. 

 

Avanenud on uue koolivormi tellimuse võimalus. 

Koolivormiga tahame luua tugevat oma kooli tunnet, mis ühendab meid ühtse perena. Anname koolile oma näo ja see kõneleb sellest, mille poole kool püüdleb ja milline on meie kultuuriruum.

Audru Kooli koolivormi kandmise traditsioon, kus õpilastel on võimalik kanda kooli sümboolikaga esemeid, sai alguse 2020. õppeaastal. See sobib igapäevaseks kooliriietuseks kui ka pidulikeks sündmusteks. Koolivormi saab kanda ka väljaspool kooli toimuvatel üritustel.

Pidulikel sündmustel kannab Audru Kooli õpilane valget triiksärki ning  kardigani.

Audru Kooli koolivormi valmistajaks on Houstex OÜ (Koolivorm.ee). Koolivormiga on võimalik tutvuda ja tellida keskkonnas, mis asub siin: KOOLIVORM.EE. 

Kuidas tellida? Info lehe vasakus servas. Leiab ka siit: http://koolivorm.ee/category/kuidas_tellida
Sisse saab logida lehe paremast ülemisest nurgast.
kasutajanimi: audru
parool: kool

 

17. jaanuaril 2021 lahkus meie hulgast Audru Kooli endine direktor (1962-1985) ja õpetaja (1957-2012), Audru valla vapimärgi saaja (1996), Pärnumaa Omavalitsuste Liidu Aasta õpetaja tiitli pälvinud (2001), Johannes Käisi nimeline preemia laureaat (2004), Audru vallavolikogu esimees aastatel 1992-1993 Kristjan Saarsoo. 

Mälestame endist koolijuhti ja avaldame sügavat kaastunnet lähedastele.

 

Audru Koolis valmis idee ja koostöös Pärnumaa Ühistranspordikeskusega (PÜTK) viidi ellu kõigile meie õpilastele koolitus „Tark bussisõitja“. Õpilastele toimusid 9 praktilist õppetundi ohutust bussisõidust. Kogemusõppe abil tehti koos õpilastega läbi ohutu bussisõit ja õpiti selgeks targa bussisõitja meelespea. Kõik osalejad said ülevaate turvalisest käitumisest ühistranspordis. Iga koolituses osaleja sai vastava tunnistuse. Projekti olid kaasatud AS Sebe, PÜTK ja Maanteeamet. Koolitus leidis aset jaanuaris 2020 ning nüüd Maanteeamet tunnustas tagasi vaadates möödunud aasta liiklusohutusse antud panuseid.

Haridus- ja Noorteamet HARNO korraldab igal aastal  projektikonkursi Varaait, mis on mõeldud noortevaldkonna abistamiseks.  Audru Kool läbis konkursi edukalt ja tänu sellele saime huvikooli kasutusse kolm sülearvutit ja 14 tahvelarvutit. 
Projekti teostumine aitab kaasa nii muusika- kui ka kunstiosakonnas õppivate noorte tegevuste parendamisele nii distants- kui ka kontaktõppe tingimustes.
 
Audru Koolis jätkub alates esmaspäevast, 11.01.2021 tavapärane õppetöö.
 
Kolmapäeval, 13.01.2021 on kõikidel klassidel distantsõppe päev.
 
Kehtima hakkab uus tunniplaan.

Pärnumaa noorpoeetide konkursil Luuleprõmm läks meie kooli õpilastel suurepäraselt! Nooremas vanuseastmes saavutas I koha Kadi Mumme ja III koha Grete Leas. Keskmises vanuseastmes jäid I ja II kohta jagama Evelin Mets ja Günther Andreas Vaaro ning III koha sai Ingrid Pilme. Noori luuletajaid suunasid ja aitasid konkursiks valmistuda Ulla Lehtsaar ja Pille Raudla-Loode.

Skypark võrkpalli kooliliiga maakondlikul turniiril sai meie kooli võistkond koosseisus Kristel-Meriliis Vahtra, Kertu Killing, Laura Orasmäe, Andra Küber, Laura Kallas, Karolin Viljak, Janeli Kruuk, Laura Kurkul ja Elisabeth Lindmaa III koha. Tubli töö! Aitäh õpetaja Vivika Lass!

 

Neljapäeval 23. jaanuaril viisid Pärnu Kutsehariduskeskuse juuksuri eriala õpilased läbi juuksehoolduse õpitubasid 2., 3. ja 4. klasside õpilastele. Lisaks kasulikele näpunäidetele said soovijad endale värsked patsid või uhked värvilised soengud.

Täna ja homme toimuvad meie koolis ohutu bussisõidu koolitused. Eriline tänu koolituse korraldajatele AS Sebe, PÜTK ja Maanteeamet.

 

Endla teatri kohvikus 15. jaanuaril toimunud õpetajate mälumängus "Gulliveri kultuurikilb" võitis meie kooli õpetajate võistkond esimese koha! Palju õnne!

Soovime muuta meie laste vahetunde aktiivsemaks ning otsime võimalusi soetada erinevaid tegevusvahendeid vahetundide sisustamiseks.
Tallinna Moon Rotary klubi eestvedamisel oleme liitunud projektiga, mille kaudu on meil kõikidel võimalik vahendite soetamist toetada.
Projekti kaudu soetatakse kummikeksud ja footbagid.

Täpsem info https://vahetund.ee/audru-kool/ 

Alates esmaspäevast, 06.01.2020, on kõikidel klassidel uus TUNNIPLAAN!

 

 

Teisipäeva õhtul toimus 1.klasside aabitsapidu koos vanematega.

Alguses näitasid lapsed, mis nad olid ära õppinud ja hiljem tantsiti koos toredaid tantsumänge.

 
30. jaanuaril toimus üleriigiline Matamängude päev, millest võttis osa üle 200 kooli ja 9000 õpilase. Meie koolist osalesid 2.b, 3.a ja 3.b meeskonnad. Mäng oli kaasahaarav ja väga põnev! Lisaks meeskondade liikmetele said mängukäiku jälgida reaalajas ka lapsevanemad ja klassikaaslased.
 
Tulemusi saab vaadata lehelt http://games.99math.com/#/30jan/leaderboards

Meie 8. klassi õpilane Jakob Läänemets saavutas keemiaolümpiaadil 1. koha. Meie keemiaõpetaja ja Jakobi juhendaja on Ülle Vares. Õnnitlused!

Kooli sõbrapäeva playback toimub 14.veebruaril. Tule ja osale!

1. klasside aabitsapidu on juba järgmisel teisipäeval.

14.01.2019

Pärnu omavalitsuse lastega pered, kelle netosissetulek pereliikme kohta jääb pärast eluasemekulude mahaarvamist alla 540 euro kuus, võivad linnavalitsuselt küsida 7-19 aastate noorte huvihariduse ja huvitegevuse toetust.

Samasugust toetust maksti juba eelmisel aastal, kuid üksnes peredele, kes elasid endise Pärnu linna haldusterritooriumil. Osavaldade elanikele laienes huvihariduse ja huvitegevuse toetus selle aasta 1. jaanuarist. Ühtlasi suurenes piirmäär, alates millest on võimalik toetust taotleda – mullu said seda teha pered, kelle sissetulek pereliikme kohta jäi alla 500, tänavu alla 540 euro kuus. 

Arvesse lähevad osavõtutasud, kohalkäimiseks vajalik transpordikulu, isiklike vahendite soetamine, võistlustel, konkurssidel ja laagrites osalemine. Mitme lapse puhul arvestatakse toetust iga lapse kohta eraldi.

Oluline on, et kulutuse tegemisest poleks taotluse esitamise ajal möödas rohkem kui 31 päeva. „Kui ostate näiteks jalgpallisaapad, tuleb 31 päeva jooksul taotlus teha. Perioodilise makse puhul tehakse kord poolaastas selgeks sissetulek ja toetuse võib poolaastaks korraga määrata. Arvestame õpingute poolaastat, näiteks novembris taotlust esitades tuleb jaanuaris uus taotlus teha,“ rääkis linnavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Aika Kaukver.

Hüvitada võidakse kõik huvihariduse või –tegevuse kulud, kuid mitte rohkem kui 100 eurot lapse kohta. Sissetuleku piiriks on valitsuse kehtestatud töötasu alammäär, mis on sel aastal 540 eurot kuus. Leibkonna ühe liikme netosissetuleku leidmiseks liidetakse kõigi leibkonna liikmete sissetulekud, lahutatakse jooksva kuu eluasemekulud ja jagatakse tulemus leibkonna liikmete arvuga.

Toetusetaotluse võib esitada lapsevanem, perekonnas hooldaja, eestkostja või vajadusel lapse huvides lastekaitsetöötaja. Taotluse vormi saab alla laadida Pärnu linnavalitsuse kodulehelt, sellele on vaja lisada taotlust põhjendavad dokumendid ning tõendid leibkonna koosseisu ja sissetulekute kohta.

Täidetud taotlus ja lisatud dokumendid on vaja saata e-posti aadressil linnavalitsus[at]parnu.ee. Samuti võib ise tulla linnavalitsuse infolauda või elukohale vastava piirkonna hoolekandekontorisse, mis asuvad osavallakeskustes ning Pärnus Suur-Sepa 16, Metsa 14, Jannseni 5 ja Kaevu 27. Lisainfot saab linnavalitsuse sotsiaalosakonnast telefonilt 444 8120.
Selle aasta Audru Kooli jüripäevajooks toimub koolivaheajal, 23.aprillil, algusega kell 18.00.

Täpsem info tulekul.

Audru Kooli kunstiosakonna näitust saab vaadata Audru Muuseumis ja raamatukogus. 

Juhime tähelepanud, et alates 1. veebruarist toimub liinibusside liikumises muudatusi. Artikli leiab siit - https://parnu.postimees.ee/…/veebruar-toob-linnabusside-gra…

Lisaks leiab busside graafikuid siit - http://www.peatus.ee/#city;parnu-linn

Meie kooli 3.c klass tegi vahva projekti EV100 auks. Õpilased tegid ise lauamänge! Tulemused on muljetavaldavad!

Teisipäeval, 23.jaanuaril käis koolis külalisesinejaks Margaret Lankots, kes rääkis noortele rahast ja selle kogumisest.

Täna külastas Audru Kooli Eesti Evangeelse Luterliku kiriku peapiiskop Urmas Viilma. Külastuse käigus toimus 9. klassi õpilastele tund, kus mõtestati kiriku mõistet ning räägiti võrdlevast religioonist.

Audru Kooli võistkond osales Teaduslahingu Pärnumaa eelvoorus, kust võttis osa 15 võistkonda kümnest koolist. Tegemist on kolmandat korda Eestis toimuva teadusvõistlusega 7.-9. klassi õpilastele. Eelvoorud toimuvad kõigis Eesti maakondades, kus osaleb kokku umbes 600 koolinoort. Nuputamist oli toiduainetehnoloogia, inseneriteaduse, keskkonnateaduste ja teiste teadusvaldkondade aladel. Lisa saab lugeda Pärnu Postimehest.

 

Audru Kooli korvpallipoisid koosseisus Merko Aasaleht, Rolan Broberg, Marko Roosileht, Markkus Saarts, Marten Sai, Jarnet-Jüri Türin-Mölder, Enar Õismets saavutasid 8.–9. klasside poiste Pärnu maakoolide meistrivõistlused korvpallis 1. koha. Nende juhendajaks on õpetaja Taavi Hämarsalu. Sama meeskond tuli ka Pärnumaa meistrivõistlused korvpallis (B-klass) II kohale.

Alates sellest aastast saavad õpilased kanda uhiuusi spordisärke ja pükse, mis saadi kingituseks AS Danspinilt, kes teeb koostööd spordiriiete tootja Hummeliga. Kingitus sai teoks tänu Audru Korvpalliseltsingule ja abivallavanem Priit Annusele.

 

6. jaanuaril toimus Audru Koolis Forseliuse Seltsi juhatuse koosolek, kus toimus arutelu erinevatel teemadel. Tähtsamate teemadena võib välja tuua ees ootava üldkogu ettevalmistamise, loovtööde konkursi korraldamise ning Seltsi finantsküsimustega seotud teemad. Seoses nimetatud teemadega võeti vastu tähtsaid otsuseid, millest peagi kuulete.

Neljapäeval toimunud ülemaakondlikul laulukonkursil "Kaunim metsalaul" sai Audru Kooli ansambel I koha ja solistide arvestuses Tanel Vaikjärv II koha. Õnnitleme osalejaid ja täname juhendaja Tiia Tamme!

Alates 1. veebruarist algavad 2. klassi õpilastele ujumistunnid. Ujumas käiakse esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel, Tunnid toimuvad Pärnu Spordikooli ujulas (Koidula ujula), sinna viib ja toob koolibuss. Õpilastel peavad kaasas olema ujumisasjad, käterätt ja pesemisvahendid.

MUUDATUS! 

Pidu toimub 18.veebruaril 2016

Täna toimus meie kooli võimlas Audru ja Lindi kooli jalgpalli võistkondade sõpruskohtumine. Pilte võimalik vaadata kooli pildigaleriist.

Taas võib nautida meie koolimajas näitust. Seekord võimalus vaadata Fred Jüssi fotonäitust.

20. jaanuaril külastasid meie kooli 9. klassid riigikogu ja EV valitsushoonet. Riigikogus toimus ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse tund giidi juhtimisel. Edasine päev oli juba korraldatud Pärnumaalt valitud riigikogu liikme Toomas Kivimägi poolt. Riigikogu liige ja majanduskomisjoni esimees Toomas Kivimägi tutvustas oma tööd. Teemaks tulid riigikogu töö plussid-miinused, värske seadusemuudatus, mis annab kohalikel valimistel hääleõiguse 16. eluaastast ning Rail Baltic ja Via Baltica. Õpilastel oli võimalus külastada ka Pika Hermanni torni. Teiseks päeva eesmärgiks oli külastada peaministri Taavi Rõivase tööruume Stenbocki majas. Õppekäigust on võimalik pilte vaadata siit. Meie õpilaste sõidust artiklit lugeda Pärnu Postimehest on võimalik lugeda siit.

Kolmapäeval, 30. märtsil toimub taas eelkool. Ootame lapsi tundidesse ja vanemaid loengusse. Seekord loengu teemaks "Turvaline koolitee", lektoriks noorsoopolitsei Ingrid Õispuu ning räägime veidi Audru Koolist.

Paul Kerese 100. sünniaastapäeva võib malemaailm tähistada rahvusvahelise turniiriga. Ka meie kooli õpilased tegid suurmeistri sünnipäeva puhul ühe mängu.

29. jaanuaril toimus meie koolis 1. klassi aabitsapidu. Külla oli kutsud Auruvälja ja Audru lasteaiad.

Meie kool osales Pärnu maakoolide C kl Siekergejõustiku MV-l. Kuulitõuke III koha sai Carl Markus Nigol, kaugushüpe III koha saavutas Gemo Tasane ning kuulitõukes I koha Agur Moppel.

Alates 22. jaanuarist kuni veebruarikuu lõpuni on avatud Audru Huvialakeskuse kunstiosakonna näitus Audru Muuseumis ja Raamatukogus. Olete oodatud vaatama ja nautima!

       

28.01, kolmapäeval kell 10.35 - 11.35 toimub KEAT koolitus 6. klassidele, geograafia klassis.

Taas on toimumas eelkool, kolmpäeval, 28.01 kell 18.00. Samal ajal kui lapsed õpivad, siis toimub lastevanematele loeng teemal „Koolilapse tervis“ lektoriks Tõstamaa perearst Madis Veskimägi

Politsei hoiatab: Pärnu linnas ja maakonnas liigub ringi tumedat värvi sõiduauto (klaasid võivad olla toonitud), mis peatub koolide juures ning kutsub lapsi autosse – lubades nad koju viia. Täpsemat informatsiooni sõiduki kohta ei ole.

Alates 3. märtsist algab 3. ja 4a klassile liiklusring, mille läbimise lõpuks saavad õpilased sooritada jalgratta lubade eksami. Ringi viib läbi õpetaja Pille Raudla.

Kolmapäeval, 21. jaanuaril külastavad meie koolis maakonna koolide huvijuhid.

Sellel nädalavahetusel pidasid Pärnumaa kodutütred ja noored kotkad Audru koolis oma uusaastalaagrit. 202 noort koos juhendajatega veetsid 2 toredat päeva õppides, võisteldes ja lustides. Aitäh koolile, et lubas kasutada oma ruume ja suur aitäh meie kokkadele, kes toitsid meid suurepäraste toitudega. Uute kohtumisteni!