eKool  Google Drive Facebook Audru Vald BussiliiklusMenüü 

Audru Koolis alustasime Eesti Vabariigi 105. aastapäeva tähistamisega juba 22. veebruaril mil toimusid pidulikud aktused. Aktust modereerisid 4A klassi õpilane Mart Linke ja 9A klassi õpilane Lisete Linke. Esinesid Audru Kooli mudilaskoor, lastekoor, poistekoor ja meeskoor, juhendasid õpetajad Iren Värva ja Tiia Tamm. Kaitseliidu tegevusest ja olulisusest olid palutud kõnelema Pärnumaa Kaitseliidu Soontagana malevkonnast malevkonna pealik kapten Jaanus Ots;  malevkonna pealiku abi vanemseersant Imre Baumann; malevkonna juhatuse liige kapral Aivar Leppik.

23. veebruari hommikul võtsid Audru Kooli noorkotkad, kodutütred ning 5. ja 9. klassi õpilased koos õpetajatega ette rongkäigu Audru Kooli juurest Audru kalmistul asuva Vabadussõja mälestussamba juurde, kus meenutati omariikluse eest võidelnuid.

Seejärel võtsime osa Eesti Vabariigi 105.aastapäevaks pühendatud rongkäigust Alevi kalmistult Iseseisvuse väljakule, kus osalesid lisaks noorkotkastele ja kodutütardele ka 4.-8.klassi õpilased ja õpetajad. Tore oli näha, et kohale oli tulnud ka nooremate klasside õpilasi koos vanemate ja vanavanematega. Aitäh kõigile osalejatele.
Head Vabariigi aastapäeva! 🇪🇪
        
        
      
 
Rohkem pilte leiab siit.

 

 

 

KOLMAPÄEV 22.02

Pidulik riietus!

Täispikk koolipäev aktustega:

2.tund 1.-3. klass;

3.tund 4.-6. klass;

4.tund 7.-9. klass.

Toimuvad huviringid, huvikooli tunnid

 

NELJAPÄEV 23.02

1.-3. klass projektõppe päev – Eesti Vabariik.

Rongkäigus osalejatel soe riietus!

5. ja 9.klassi õpilased on koolis: 8.00-9.05 ainetund klassijuhatajaga; 9.05 söögivahetund; 9.20 hakkame liikuma rongkäigus Audru kalmistule. 10.30 algab EV 105 pidulik kogunemine Audru kalmistu Vabadussõja mälestussamba juures. Hommikused koolibussid tulevad tavapärastel aegadel. Tagasi tuleb buss järgi Audru kiriku parklasse ning sõidab kooli juurde. Kooli juurest lähevad koolibussiringid 11.15.

4., 6.-8. klassi õpilased on rongkäigus Pärnus. Kogunemine rongkäiguks 13.45 Alevi kalmistule (Maxima XXX vastas). Rongkäik suundub Pärnu Iseseisvuse väljakule, kus pärast kõnesid on Iseseisvuse väljakul esinemas Pärnu Muusikakooli rütmimuusika osakonna ansambel. 13.00-15.00 võimalus Spordihalli parklas tutvuda NATO Eestis teenivate liitlasüksustega ja Chinook helikopteriga.

Huviringe, huvikooli tunde ja ainetunde ei toimu.

 

Audru Kooli naiskond saavutas Pärnu Spordihallis toimunud Skypark kooliliiga maakondlikul võrkpalliturniiril tütarlaste arvestuses I koha 🏆
Võistkonda kuulusid Grete Hendrikson, Kaari Orgusaar, Jennifer Saar, Karoliina Usta, Laura Lepik, Lisandra Šapkin, Janne-Liis Tamm, Kaisa Lensment. Juhendaja Vivika Lass. Võrkpall on võrratu! Palju õnne! 🥳

Reedel, 11. veebruaril toimus koolis vene keele luuleõhtu. Õpilased lugesid Pärnus elanud ja praegu elavate vene poeetide luulet.

Ürituse korraldas 8. klassi õpilane Nikol Ruhno oma loovtöö raames. Juhendaja õpetaja Kai Oraste.

Sõbranädalal jagame sõbrakirju ja lisaks toimub ka stiilinädal.

Ootame rohket osavõttu.

Audru Kooli 5. - 9. klass on 01.03-28.03.2021 distantsõppel. Kool väljastab ainult sooviavaldajatele järgmisel nädalal toidupakid kümne koolipäeva eest. Selleks palun täita vorm, mille leiate e-koolist. Vastuseid ootame kuni 25. veebruari kella 19.00-ni. Toidupakke hakkame väljastama söökla tagaukse kaudu 03. ja 04. märtsil kell 7.30-14.00. Lisainfo või kokkulepped muul ajal toidupakkide kättesaamiseks: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Sel aastal tähistasime Vabariigi sünnipäeva veidi teistmoodi. Kuulasime klassides e-aktust, mille viis läbi 1. jalaväebrigaadi ülem kolonel Vahur Karus. Samuti kaunistasid õpilased tähtsaks päevaks koolimaja. Rohkem pilte näeb siit.

Eesti Vabariigi sünnipäeva eel sai punkti üks tore ettevõtmine. Kahe aasta vältel on algklasside lapsed heategevuslikel kohvikute päevadel kogunud raha, et osta raamatukogule uusi põnevaid raamatuid. Tänaseks oleme jõudnud lõpptulemuseni ja väljavalitud teosed saabusid raamatukokku. Aitäh teile, imelised lapsed! Lisaks soovime tänada ka  Raamatukodu raamatumüüki, kes rõõmustas meid lisasoodustusega ning kinkis lisaks L.-M. Dickreiteri ja W. Oelsneri raamatu "Max ja Metsik Seitse". 
Toredaid hetki raamatukangelaste seltsis!
 

Haridus- ja Noorteamet viib koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga läbi riiklikke rahulolu- ja koolikeskkonna küsitlusi. Palume lastevanematel vastata küsimustikule, mille link asub e-koolis. Iga vastus on analüüside läbiviimiseks ja koolile tagasiside andmiseks oluline. Küsimustik on avatud kuni 14. märtsini 2021.

Audru Kooli 2.a klass on alates 8. veebruarist kuni 15. veebruarini 2021 distantsõppel. Distantsõppe ja toidupakkide info 2.a klassile on e-koolis. Distantsõppele on 2.a klassid saadetud koostöös Terviseametiga ning kooskõlastatud Pärnu Linnavalitsuse haridusosakonnaga.

Teistele klassidel jätkub kontaktõpe koolimajas, kuid palume haigusnähtudega laps koju jätta ning võtta ühendust perearstiga. 

Emakeeleolümpiaadi piirkonnavoorus osalesid 7. a klassist Mirell Jäärats, Lisete Linke ja Jennifer Saar ning 9.b klassist Kadri-Liis Tohv ja Kristi Nõmm. Juhendajaks on õpetaja Pille Raudla-Loode.

Terviseameti soovitused

Info õpilastele, kes koos vanematega käisid reisil. Eriti tähelepanelik peaks olema need, kes käisid HiinasPõhja-Itaalias (regioonid: Lombardia, Veneto, Emilia-Romagna ja Piedmonte), JaapanisSingapurisLõuna-KoreasIraanis, kus nüüdseks on tuvastatud palju koroonaviirusesse haigestunuid.

Tulenevalt epidemioloogilisest olukorrast maailmas, soovitab Terviseamet teavitada ja paluda lastevanemaid, kes käisid puhkamas nendes riikides, võimalusel viibida koos oma lastega 14 päeva kodus ja jälgida nende tervislikku seisundit.

Kui antud ajavahemikus esineb lapsevanemal või lapsel palavikku, köha või hingamisraskusi, siis võtta koheselt ühendust oma perearstiga.

Lisaküsimuste korral palun pöörduda Terviseameti regionaalosakonda kontakttelefonile (Lääne regionaalosakond) 5301 0107

Soovitus on jälgida ja järgida avalikkusele antud infot ja soovitusi. https://www.terviseamet.ee/et

Lisaks: https://www.terviseamet.ee/et/uudised/terviseamet-hiinast-ja-pohja-itaaliast-saabunutel-tuleks-voimalusel-2-nadalat-kodus-pusida

Pööra tähelepanu hügieenile! Pese käsi! Hoia haigetest aupaklikku kaugusse! Köhides ja aevastades kata suu ja nina käsivarrega, pärast pese kohe käsi. Kasutatud taskurätt viska kohe prügikasti!

Täna toimusid koolis Eesti Vabariigi 102. sünnipäevale pühendatud pidulikud aktused. Aitäh kõigile esinejatele ja juhendajatele meeleoluka kontserdi eest!

Rohkem pilte näeb siit.

20. veebruaril toimus ajaloonädala mälumäng Jõõpre Kooli ja Audru Kooli võistkondade vahel. Mälumäng oli pühendatud Eesti Vabariigi aastapäevale. Tulemus olid tasavägine, kuid võidu võttis seekord Jõõpre Kool. Aupaklikkusega oldi nõus lisaküsimusega, mis tõi sõbraliku viigi. Õnnitlused kõigile Vabariigi sünnipäeva puhul!

 

Pildil Audru Kooli mälumängu võistkond

  

Jõõpre Kooli võidukad ajalootundjad

10. -14. veebruaril toimus Nordplus Junior projekti teine koostöönädal Lätis Carnikava koolis. Oli põnev nädal täis huvitavaid tegevusi. Tutvusime ümbrusega ja saime teada kohalikest silmupüügi traditsioonidest. Külastasime Riia vanalinna ja sealset Mustpeade maja, käisime vaatamas põnevat hokimängu. Samuti oli võimalus tutvuda Adaži krõpsuvabriku tegevusega. Oli palju erinevaid töötubasid ja meeskonnamänge ning saime kuulata erinevate ettevõtjate edulugusid ja soovitusi. 

Pilte saad vaadata siit.

Laupäeval, 15. veebruaril käisid meie kooli laululapsed Laura Lensment, Sädelee Seling, Roland Kivvit ja Kenert Kaljura koos õpetaja Tiia Tammega tervitamas osavalla uusi kodanikke.

12. märtsil oli 9. klass õppekäigul Riigikogus ja Stenbocki majas. Riigikogu tööst rääkis meile Pärnumaalt valitud saadik Toomas Kivimägi. Külastasime Pika Hermanni torni ja ka Stenbocki maja. 

Tartu rahu 100. aastapäeva auks toimus kodutütarde ja noorkotkaste pidulik aktus, kus võeti vastu ka uued kodutütred ja noorkotkad. Külas oli ka Pärnumaa Noorte Kotkaste malevapealik Alar Tamm. Pilte saab vaadata pildigaleriist.

18. veebruarist kuni 22. veebruarini tähistasime EV aatapäevanädalat läbi ajaloonädala.

Enne õpilaste vaheajale minekut tähistati Audru Koolis Eesti ajaloo nädalat. Igal päeval oli õpilastel võimalus vastata ajalooteemalistele küsimustele. Viktoriini abil otsiti vastuseid näiteks vanima teadaoleva kiviaegse asulakoha kohta Eestis, millal võeti kasutusele euro, milline oli Baltimaade lähiajaloo suurim protestiüritus, mitu isamaalist kõnet pidas Carl Robert Jakobson, kus loeti 23. veebruaril 1918 ette Eesti iseseisvusmanifest? Nädala lõpuks selgusid kooli parimad ajalootundjad, kes olid iga päev saatnud oma vastused nutiseadme abil. Võitjaks osutus 6. klassi võistkond.

Kooliperele oli vaatamiseks üles pandud kolm näitust: Riigiarhiivist pärit näitus Pärisrahvast priirahvaksEesti Vabariik ning Kohalikud rahvarõivad kohalike seljas. Ühel päeval kandsime sini-must valget riietust. 22. veebruaril oli külas Pärnu Muuseumi arheoloogiakoguhoidja Margo Samorokov. 23.veebruaril osalesid meie noorkotkad ja kodutütred ja õpilased pidulikul jalutuskäigul Alevi kalmistust Iseseisvuse väljakuni.

   

Pärnu linna 2.-4. klassi õpilaste nutivõistlusel saavutas meie kooli võistkond II koha.

Võistkonnas olid Keira Truus, Otto Linke, Miia Savi, Gerli Anete Vaaro, Andero Remmel ja Hendrik Välja. Tubli töö!

Kolmapäeval, 20. veebruaril, käisid meie kooli 3. klassid Kurgjal C. R. Jakobsoni talumuuseumis. Seal said nad osa haridusprogrammist "Vastlad talus".

Neile tutvustati vanu vastlatraditsioone. Lastel oli väga tore päev.

 

Täna toimus koolis traditsiooniline algklasside luuletuste lugemise võistlus. Esimeste klasside arvestuses sai esikoha Arianna Vaet, teise koha Taaniel Leemets ja kolmanda koha Kenert Kaljura. Teiste klasside arvestuses tuli esimeseks Andreas Armas Aas, teist ja kolmandat kohta jäid jagama Oliver Ollino ja Anett Nurmik. Kolmandate klasside arvestuses läks esimene koht Meribel Matsalule ja Miia Savile, kes lugesid luuletust kahekesi. Teise koha sai Gerli Anete Vaaro ja kolmandaks tuli Emili Niklus. 

Pildil on kõik tublid osalejad.

 Audru kooli 1a, 1b, 2b, 3a, 3b ja 6. klass osalevad Räpina Aianduskooli taimekasvatusprojektis "Tomatisõbrad".

 

23. veebruaril tähistatakse Eesti Vabariigi 101. sünnipäeva piduliku jalutuskäiguga Alevi kalmistult Iseseisvuse väljakule. 

 

 

Pikalt ja kaua sai planeeritud ja kavandatud meie kooli juures olevat liiklusohtliku olukorra lahendust. Oma panuse sellesse, et suvel algab ristmiku ja parkla ümberehitus on andnud Audru Vallavalitsus (nüüd Audru osavallakeskus), Audru Vallavolikogu (nüüd Audru osavallakogu), maanteeamet, politsei, Audru kooli hoolekogu ja kooli juhtkond. Rohkem saab lugeda plaanidest Pärnu Postimehest.

Tervisenädala viimasel päeval said 4.-8. klassi poisid proovida judot. Tutvustava tunni viis läbi judotreener Kristjan Hendrikson.

Tüdrukud said samal ajal tutvust teha joogaga, nende õpetajaks oli Janne Ristimets.

Eilses 6.-9.klasside võrkpalli kooliliigas saavutas meie kooli võistkond koosseisus Kertu Killing, Laura Orasmäe, Kristel- Meriliis Vahtra, Andra Küber, Laura Kallas, Janely Kruuk, Karolin Viljak, Laura Kurkul ja Karoliina Usta kolmanda koha. Tubli töö!

Aitäh ka õpetaja Vivika Lassile!

 

Meie kooli poistekoor ja lastekoor käisid 1.veebruaril Pärnu Kontserdimajas laulupeo esimesel ettelaulmisel. Tulemus oli hea ja saime edasi järgmisesse vooru, mis toimub juba 25.märtsil. Et kõik kümme laulu selgeks saada, teeb lastekoor lisaks tavalisele prooviajale proovi ka pühapäeval, 17.veebruaril.

Homme, 8.veebuaril, toimub mudilaskooride ettelaulmine.

Meie kooli esindavad Helerine Sepp, Alicia Saskia Sepandi, Vanessa Tiron ja Helis Valge. 

Jõudu ja jaksu laululastele ja samuti õpetajatele - Tiia Tammele ja Annely Kuningale.

 

          Poistekoor proovis, esinemas ja pärast pikka päeva bussi ootamas.

       Lastekoor ja poistekoor esinemas, keskel kohtunikud.

Järgmisel nädalal on stiilinädal, esmaspäevast kolmapäevani on üleval sõbrapostkast ja neljapäeval toimub juba traditsiooniks saanud südamete jagamine.

Ja juba neljapäeva õhtul on Sõbrapäeva playback. 

 

Pärnu Fotofest 2019 raames käisid meie fotograafiaringi õpilased väljasõidul, mille eesmärgiks oli motiveerida noori fotohuvilisi,

avardada nende silmaringi ning tutvustada neile nii Pärnumaa kui Baltikumi fotokunsti. Külastati mitmeid näitusi ja oli väga meeleolukas päev.

 

Algklasside kohvikute nädal alustab juba esmaspäeval!

 

Täna oli koolis kooliprojekti "Korvapall kooli!" näidistund, kus tehti erinevaid mänge ja harjutusi.

Osa võtsid teise, kolmanda ja neljanda klassi õpilased.

 

Täna olid 1.klassi lastel külas Audru ja Aruvälja lasteaedade lapsed.

Päev algas kontserdiga aulas ja seejärel said kõik külalised algklassidega koos meisterdada.

 

 

Meie kooli tüdrukud ( Anete Feldmann, Sireli Kallas, Kaisa Lensment, Laura Lepp, Gertie Meerits, Kadi Mumme, Nora Otsla ja Lisandra Šapkin) võitsid 3. - 4. klasside arvestuses rahvastepallis I koha. Tubli töö! Aitäh, õpetaja Vivika Lass!

 

Audru Kooli I klass määratakse 2018/2019 õppeaasta koolikohustuslikule õpilastele 10. märtsi seisuga rahvastikuregistri andmetel. Täpsem info Pärnu haridusteenuste haldamise süsteemist - ARNO kodulehelt. Tutvustavate slaididega on võimalik tutvuda  siin.

Meil käis kooli külas Hull Teadlane. Külalistunnist said osa võtta 1a, 1b ja 3b klassid. Sel aastal on teemaks vesi ja selle tarbimine.

Hea Lapsevanem!

Seoses uue omavalitsuse arvepidamise korraldusega muutub ka meie kooli pikapäevarühma toiduraha maksmise kord. Õpilasi toitlustatakse nädalamenüü alusel, mis avalikustatakse kooli kodulehel ja söökla infostendil. Sööklal on õigus teha muudatusi menüüs vastavalt vajadusele.

Põhikooli õpilastele on koolilõuna ja hommikupuder tasuta.

Meie kooli kodutütred ja noorkotkad käisid nädalavahetusel matkamängul Vändra Sprint. Üks meeskondadest tõi koju ka I koha! Aitäh õpetaja Jarmo Tael ja Kai Oraste!

Reedel toimus traditsiooniline 1. - 4. klasside Eesti Vabariigi 99. aastapäevale pühendatud luuletuste lugemise võistlus. 1. - 2. klasside arvestuses tuli võitjaks Eva Lepp ning 3. - 4. klasside arvestuses Selina Lebin. Võitjad saavad oma luueltusi esitada vabariigi aastapäevale pühendatud aktusel.

6. veebruaril käisid 9. klassi õpilased õppekäigul Tallinnas, kus külastasid Stenbocki maja ja Toompea lossi.Stenbocki majas toimuvad valitsuse istungid, seal töötavad igapäevaselt peaminister ja Riigikantselei. Esimese istungi Stenbocki majas pidas valitsus 8. augustil 2000. Stenbocki maja külastuse käigus selgus, et pressiruum, mis tundub telemeedia vahendusel väga suur, polegi seda. Külastati ka riigivanemate ja istungite saali.

Riigikogus toimus „Parlamentarism Eestis“ – ekskursioon, mille fookuses on Riigikogu töö ja Eesti parlamentaarse demokraatia toimimise mehhanismid. Teise osa päevast sisustas õpilastele riigikogu liige Andres Metsoja. Varasemalt on Andres Metsoja olnud omavalitsusjuht, omavalitsuste koostöö vedajana Pärnumaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees ja Pärnu maavanem.  Meie vastuvõtja ärgitas noori astuma dialoogi ning osalema aruteludes.

Suurimaks elamuseks pidasid õpilased istungi vaatamist.

  

Reedel, 03.02.2017 toimus 6. klassidele tund külalisõpetajaga. Meile tuli külla meie kooli vilistlane Irma Koppel. Koos õpiti tegema vastlakukleid.

Siseminister Andres Anvelt andis täna Audru koolis ühiskonnaõpetuse tunni 6.-9. klassi õpilastele.

Andres Anvelt Audru Koolis. Foto: Jana Ristimets

Andres Anvelt Audru Koolis. Foto: Jana Ristimets

23. veebruaril tähistati Audru Koolis Vabariigi 98. aastapäeva pidulike aktustega, kuhu olid meie kooliperet tervitama tulnud Eesti Vabariigi kultuuriminister Indrek Saar, Audru vallavolikogu esimees Jaanus Põldmaa ja meie sõpruskooli direktor Sergejs Čevers Läti Vabariigist Carnikava Koolist. Meie kooli Noored Kotkad ja Kodutütred osalesid ka noorte rongkäigul Pärnus. Head Vabariigi aastapäeva!

Reedel, 19. veebruaril toimus meeleolukas loeng 5. - 9. klassidele "Kuidas meedia mõjutab inimesi ja arvamusi?". Lektoriks oli Riigikogu liige Tanel Talve.

Seoses haiguste perioodiga lükkub moeshow edasi. Uus peo kuupäev 26. veebruar!

Audru valla parimaks noorsportlaseks valiti noormeestest 9. a klassi mitmekülgne õpilane Jaan Endrik Kirsi. Tema tublimad saavutused on: Kilingi-Nõmme 13. kergejõustiku mitmevõistlustel poiste B-klassi I koht; Eesti Noorte MV odavise 6 koht (edetabeli 4. koht); Pärnumaa Koolispordiliidu MV sisekergejõustikus kuulitõuke I koht; Pärnumaa Koolispordiliidu MV sisekergejõustikus kõrgushüppe III koht; Pärnumaa Koolispordiliidu MV võrkpallis meeskonna III koht. Lisaks on edukalt osalenud Pärnu maakoolide MV orienteerumises,  sügiskrossil, kevadkrossil, jalgpallivõistlustel, võrkpallivõistlustel. Õnnitleme tublit sportlast! Lisa on võimalik lugeda Pärnu Postimehest.

   

Pärnu Maakoolide MV mini võrkpallis. Meie võistkond sai II koha. Võistkonna parim Handero Heinastu.

Sõbranädala raames valiti igast klassist sõbralik poiss ja tüdruk.

Need on meie kooli kõige sõbralikumad õpilased;
Eveli Raiss, Mark-Noel Poll, Elisabeth Lindmaa, Günther Andreas Vaaro, Viktoria Kybelle Jakobson, Henri Noormets, Laura Orasmäe, ,Raido Lepik, Laura Kallas, Noel Rünk, Ragne Lõõbas, Kardo Kevin Müür, Jette-Kristhin Kurg, Imre Kalda, Eliise Ristimets, Egert-Ervin Messek, Keitlin Seos, Kristjan Rubin, Liisbeth Rehe, Merko Aasaleht, Helena Jaaniste, Rasmus Leinasaar, Gelli Lainet, Tauno Danilov, Nele Saks, Liis Juhalo, Otto Randväli, Maris Link, Marcus Peetsalu

Sellel aasta kõige sõbralikum õpetaja on Jarmo Tael.

Teisipäeval, 17. veebruaril tähistame vastlapäeva fotojahiga. Klassidele on etteantud fotod, millel olev asukoht tuleb tuvastada, uuesti pildistada koos ette antud ülesandega. Hiljem laetakse kõik pildid kooli info-tv-sse ja kodulehele!

Meie koolis, näituste koridoris on avatud Pärnu Nooruse Maja fotograafiakursuslaste lõputööde näitus „Kaks kaadrit ette“. Õpilasi juhendasid Vadim ja Jüri Vlassov. Näitus on avatud veebruari lõpuni.

Teisipäeval, 03. veebruaril külastasid meie kooli sõpruskooli juhtkond Carnikava´st Läti Vabariigist